ליסינג פרטי או ליסינג תפעולי

הצרכן הישראלי מעדיף את שיטת הליסינג על שאר האפשרויות בכל הנוגע לרכישה ואחזקה שוטפת של רכבים. ענף הליסינג נמצא בעלייה מאז שהגיע לישראל. חשוב לדעת, כי ישנם תנאי רכישה בשיטת הליסינג שמתחלקים לכמה מסלולים וייתכן כי חלק ממסלולים  אלה, לא יתאימו לכולם לכן, יש לבדוק אם מומלץ לכם לקחת מסלול פרטי או תפעולי לעסקים?
 
ראשית, יש לדעת מהו ליסינג תפעולי. ליסינג תפעולי מאפשר רכישת עסקה לטווח ארוך וכן, פריסת תשלומים נוחה. יש לציין , כי היתרון הנוסף שיש לשיטת ליסינג תפעולי הינו ההוצאות הנלוות לרכב מושלמות כמכלול תשלומים דרך החברה המזמינה את השירות. למשל: אגרת הרישוי, התיקונים והטיפולים השוטפים לרכב, ביטוח, דלק, כלול בעלות החודשית של תשלום קבוע דרך החברה, הכל בתשלומים מרוכזים. זהו פתרון נוח מאוד לחברה אשר מעוניינת לפטור את עצמה מהטרחה שבאחזקת הרכב בבעלות החברה. בנוסף, ההחזר החודשי הינו קבוע, גם ישנן הוצאות בלתי צפויות, המחיר החודשי עדיין עומד בעינו. כאשר תמה תקופת ההשכרה, הרכב יחזור לבעלותה של חברת הליסינג וזהו למעשה פתרון זמני בלבד ולא ברכישת הרכב. הליסינג התפעולי, נפוץ יותר בקרב חברות הי טק  אשר מחזיקות ציי רכב עבור העובדים.

מהו ליסינג פרטי ולמי הוא משתלם?

 
ליסינג פרטי הינו חוזה של השכרת רכב. הנהג משלם סכום שכולל רק את השימוש ברכב לתקופה של 3 שנים לערך. אין בליסינג פרטי את היתרונות הגלומים בשיטת ליסינג תפעולי, מה  שאומר, כ הנהג ישלם על התחזוקה, הביטוח, אגרת הרישוי ועוד. סוג ליסינג כזה, מיועד לנהג המעוניין להשתמש לזמן ממושך ברכב מבלי לרכוש את הרכב מחברת הליסינג. 
 
בסוף התקופה יהיה עליו לשלם על הרכב, ניתן יהיה להוסיף את החלק הנותר מערך הרכב, או שהלקוח יוכל להמשיך עם ליסינג פרטי , כאשר יחליף מאותה החברה רכבים אחרים. הלקוח יוכל לשלם מקדמה נמוכה וסכום חודשי קבוע על הרכב הבא שיבחר.
 
כל עסקה, יש בה את היתרונות שלה והיא נבחרת בהתאם לצרכיו של הלקוח. כאשר מדובר על ליסינג תפעולי, לנהג יש ראש שקט לגבי כל נושא הביטוח והאחזקה השוטפת של הרכב ואילו בליסינג הפרטי, הלקוח ישלם את המקדמה וכן, יוסיף גם תשלומים חודשיים קבועים, כאשר ההוצאות על התחזוקה של הרכב, יחולו עליו. מה שכן , ההוצאה על ליסינג תפעולי בקרב חברות שונות המחזיקות בצי רכבים הינן הוצאות מוכרות ולכן עסקה זו הופכת למשתלמת לבעלי חברות פרטיות.

 
מדוע חברות רבות מעדיפות ליסינג תפעולי?
 
אחת מהסיבות אשר בגינן ליסינג לעסקים מתפתח ואף לעיתים קרובות משתלם,  נובעת מהחלוקה לתשלומים לחברת הליסינג, כהוצאה של דמי השכירות כהוצאת ריבית ופחת על הרכב. לא רק חברות גדולות מעדיפות ליסינג תפעולי, כ אם בעלי עסקים ועצמאים אשר כבר השכילו להבין, כי עסקת הליסינג התפעולי משתלמת עבורם. גם ההוצאות שמוכרות כמו המימון, נחשבות להוצאות מוכרות לצרכי מס. כל בעל חברה או עסק, יודע, כי גם ליסינג תפעולי וגם ליסינג מימוני מוכרות לצרכי מס. 
 
עליכם לדעת, כי ההכרה בתשלומים על הרכב מותנית בכמה תנאים: כאשר מועד התשלומים הוגדרו מראש באמצעות הסכם, סכום התשלומים יהיה קבוע, פרק הזמן שבין התשלומים לא עולה על 3 חודשים, תקופת השכירות, תסתיים לא יותר משלושה חודשים, לאחר מועד התשלום האחרון.

מדוע כדאי לפנות לחברה המוכרת רכבי ליסינג?

ישנן חברות ליסינג רבות בישראל, אך חברת ליסינג קל אוטו, יש רק אחת. החברה קיימת שנים בשוק והיא מקנה רכישה קלה ובטוחה לחברה כ-40 סניפים בפריסה ארצית וצי רכב המונה 17,000 רכבים, מה שמקנה ללקוחות בחירה מהמגוון רחב של רכבים. תנאי המימון של רכבי החברה הינם בתנאים אטרקטיביים ובהחזרים חודשיים קבועים.
האתר מאובטח בתקן הבינלאומי המחמיר PCI 
eWave