טיפים בנושא 

שמוליק קליין
מנכ"ל, Master NLP
כיצד נתנהל בחוכמה ונחסוך בהוצאות הרכב? להלן מספר טיפים לחיסכון:  


כשמחירי הדלק נוסקים- איך אפשר לחסוך?

הדלק הפך למצרך נדיר ויקר, וכדאי לנו ללמוד על צעדים פשוטים שיעזרו לנו להוריד את צריכה הדלק ולחסוך הרבה כסף בכל חודש:
  • אל תהפכו את הרכב ל"מחסן נייד". אנשים שמים בתא המטען, את כל מה שאין להם מקום עבורו בבית, הרכב מתאמץ וצורך יותר דלק. אל תעמיסו את מה שלא צריך בתא המטען.
  • בידקו את מסנן האוויר אחת לחודש – מסנן סתום עלול לפגוע במנוע ולגרום לצריכה מוגברת של דלק. ניעור קל של מסנן האוויר, יכול לפתוח את הפילטר ולדאוג למעבר מהיר יותר של אוויר וכך לצריכת דלק במידה הנכונה. 
  • המנעו מהאצה ובלימה שלא לצורך – נהיגה נכונה חוסכת בדלק. 
  • אוויר צח חוסך דלק - בימים בהם מזג האוויר נעים, עדיף לפתוח חלון לאוורור במקום להפעיל את המזגן. 

מה עלינו למצוא קודם – את הרכב שרוצים או מקור מימון?

צעד ראשון, אחרי שהחלטנו להחליף את הרכב, מומלץ לבדוק מה היכולת הכלכלית שלנו. כמה כסף נזיל יש לנו – קחו בחשבון את שווי הרכב הישן. לאחר מכן, נבדוק מה יכולת ההחזר החודשי ואז נבין מה התקציב שעומד לרשותנו בפועל. 
אם נחליט מראש על רכב ספציפי, יתכן שלא נוכל לעמוד בתשלומים, או לא נקבל אישור להלוואה, וכך יוצא שבזבזנו זמן בחיפוש אחר רכב שאנחנו לא יכולים לקנות.
אם ניקח הלוואה לפני שבחרנו רכב, יתכן והסכום יהיה גבוה מידי או נמוך מידי ובכל מקרה נהיה בבעיה. 
תכנון מקדים של התקציב יעזור לנו בבחירת הרכב שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו ואז מגיע שלב המימון. 

כיצד להישמר מנוכלים בעת קניית רכב?

בשנים האחרונות אנחנו עדים למקרי נוכלות, בהם אנשים שילמו ממיטב כספם עבור רכב ומצאו עצמם ללא הרכב וללא הכסף. לפניכם מספר כללים כיצד להשמר:
  • בידקו את זהות המוכר – השוו את השם המופיע על רישיון הרכב מול תעודת הזהות של האדם שעומד מולך. אם הפרטים אינם זהים, אל תקנו את הרכב ואל תשלמו מקדמה.
  • המוכר טוען שהוא נציג חברה מורשה? רק אם הציג בפניכם ייפוי כוח, מכתב מהחברה (בתוספת חותמת וחתימה), המאשר את מכירת הרכב ואת זהות המוכר מטעמה ותעודת זהות של המוכר.
  • בידקו את תאריך הדפסת רישיון הרכב – דרשו מהמוכר להראות רישיון רכב עם תאריך הדפסה עכשווי  או גשו למשרד הרישוי לבירור. רק כך תוכלו לראות אם הרכב משועבד או מעוקל. אם מוצג רישיון רכב עם תאריך הדפסה ישן, קיים סיכון שנעשה שינוי בעלות ותקנו רכב מכור או גנוב.  

ייבוא אישי של רכבים – כל אחד יכול

אם בעבר היינו תלויים כמעט לחלוטין ביבואניות הרכב בחיפוש אחר הרכב החלומות, כיום ניתן לייבא רכב בייבוא אישי, בתהליך שכל אחד מאיתנו יכול לבצע, באופן עקרוני.
ייבוא רכב אישי יכול להיות משתלם ורווחי במיוחד, כל זאת מבצעים אותו בצורה נכונה ויסודית - מדובר בתהליך לא פשוט ובמגע מול גורמים ורשויות רבות, שאם לא צולחים אותו כראוי, העסקה כבר לא משתלמת בעליל. 
אם ברצונכם להיכנס לתחום הייבוא האישי, למטרת חיסכון אישי או למטרות רווח, חשוב מאוד לדעת ולהכיר תחומים רבים כמו איתור סוחרים ורכבים בחו"ל, הכרת תקנות היבוא האישי והבנת מדיניות משרד התחבורה, רשות המכס ורשויות המס.
באמצעות הרקע והידע הרלוונטי, תוכלו לחסוך עשרות אלפי שקלים ברכישת רכב מחו"ל!
האתר מאובטח בתקן הבינלאומי המחמיר PCI 
eWave