טיפים בנושא 

דודי אוחיון
מנהל HIGHWAY


להלן טיפים נבחרים בתחום הלימודים והעבודה בענף הרכב:

 


איך להפוך לאיש מכירות מוצלח בענף הרכב?

בעבר איש המכירות בענף הרכב היה צריך להיות בעיקר סוחר ממולח. אך בענף הרכב של היום, ישנה דרישה מצד הלקוחות למתן ידע מקיף על המוצר וקבלת ייעוץ מהימן ואיכותי, מאיש מכירות מקצועי ומיומן. בנוסף, מנהל מכירות בתחום הפך בשנים האחרונות להיות שילוב של בנקאי, איש מכירות ואיש עסקים גם יחד- היקף כל עסקה נאמד בעשרות אלפי שקלים ומעלה, ולכן האתגר, האחריות, סגנון המכירה והכישורים חייבים להיות גבוהים ומקצועיים. איש מכירות מוצלח בענף הרכב חייב לרכוש לעצמו את הכלים המקצועיים והמעשיים על מנת לתת את השירות הטוב ביותר ולהגדיל את מחזור המכירות למקסימום הפוטנציאלי.  

הידעת? מנהל הרכש הינו דמות מפתח בארגון ושותף לאסטרטגיית הצמיחה בחברה.

הקניין, או מנהל הרכש, אחראי לביצוע הרכישות של כלל החברה או הארגון, על מנת לאפשר את קיום הפעילות הנדרשת. הרכש כולל פעילות במגוון תחומים (רכיבים, חומרים, ציוד ושירותים), ניהול שוטף מול הספקים, בקרה ופיקוח על ביצועי ספקים ויצרנים. פעילותו של הקניין משפיעה רבות על הרווחיות של החברה ועל יעילותה. ביצועיו משפיעים ישירות על ההכנסות וההוצאות של החברה. 
מנהל הרכש נמצא בצמתים מרכזיים מאוד של החלטות החברה- הוא הקובע את מדיניות הרכש ואחראי לביצוע התקשרויות אסטרטגיות עיקריות וקריטיות, יחד עם מתן ייעוץ להנהלה על עלויות חומרים ועבודה, וייעוץ לגומרים המקצועיים בחברה בשלב בחירת הטכנולוגיות וחומרי הגלם, איתור מקורות הספקה ובחינת התאמתם לדרישות החברה, תכנון משותף עם הספקים ועוד. 
האתר מאובטח בתקן הבינלאומי המחמיר PCI 
eWave